Продукція > KYOCERA AVX > AEH1016100M400R
AEH1016100M400R
AEH1016100M400R KYOCERA AVX
kyocera-avx-aeh-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 10UF 20% 400V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 67.32 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 102 mA @ 100 kHz
на замовлення 3150 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 350
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 10UF 20% 400V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 67.32 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 102 mA @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AEH1016100M400R AEH1016100M400R Виробник : KYOCERA AVX kyocera-avx-aeh-series.pdf Description: CAP ALUM 10UF 20% 400V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 400 V
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
AEH1016100M400R AEH1016100M400R Виробник : KYOCERA AVX kyocera-avx-aeh-series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 400 10uF 1016 M
Мінімальне замовлення: 4
Description: Capacitor: electrolytic; SMD; 10uF; 400VDC; Ø10x16.5mm; ±20%; 3000h
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SMD
Capacitance: 10µF
Operating voltage: 400V DC
Body dimensions: Ø10x16.5mm
Tolerance: ±20%
Service life: 3000h
Operating temperature: -55...125°C
Manufacturer series: AEH
Operating current: 102mA
Height: 16.5mm
Diameter: 10mm
Roll diameter max.: 380mm