Продукція > KYOCERA AVX > AEK1216331M050R
AEK1216331M050R
AEK1216331M050R KYOCERA AVX
kyocera_avx_aek_series-2933552.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 50V 330uF 2000Hours ESR=150mOhms 20%
на замовлення 430 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 50V POLAR, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 150mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm), Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 590 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.18 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AEK1216331M050R AEK1216331M050R Виробник : KYOCERA AVX kyocera-avx-aek-series.pdf Description: CAP ALUM 50V POLAR
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 150mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 590 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.18 A @ 100 kHz
товару немає в наявності
AEK1216331M050R AEK1216331M050R Виробник : KYOCERA AVX AEK.pdf Category: SMD electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SMD; 330uF; 50VDC; Ø12.5x16mm; ±20%; AEK
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SMD
Capacitance: 330µF
Operating voltage: 50V DC
Body dimensions: Ø12.5x16mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -55...105°C
Manufacturer series: AEK
Height: 16mm
Diameter: 12.5mm
ESR value: 0.15Ω
Roll diameter max.: 380mm
Operating current: 1.18A