AES600-CA
AES600-CA Altran Magnetics, LLC
AES600_DataSheet_31-Oct-2024-1.pdf
Виробник: Altran Magnetics, LLC
Description: DC CONTACTOR 600A, 24VDC COIL
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Stud
Contact Form: SPST-NO (DM) (1 Form X)
Contact Rating (Current): 600 A
Switching Voltage: 1000VDC - Max
Must Release Voltage: 11 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
на замовлення 48 шт:
Написати відгук
Description: DC CONTACTOR 600A, 24VDC COIL, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Stud, Contact Form: SPST-NO (DM) (1 Form X), Contact Rating (Current): 600 A, Switching Voltage: 1000VDC - Max, Must Release Voltage: 11 VDC, Must Operate Voltage: 18 VDC.