AEV150-MA
AEV150-MA Altran Magnetics, LLC
AEV150_DataSheet_-27-Jun-2024.pdf
Виробник: Altran Magnetics, LLC
Description: DC CONTACTOR 150A,12-24VDC - AUX
Features: Auxiliary Contacts, Economizer, Sealed - Hermetically
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 12 ~ 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Stud, Wire Leads
Contact Form: SPST-NO (DM) (1 Form X)
Contact Rating (Current): 150 A
Switching Voltage: 900VDC - Max
Must Release Voltage: 6 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
на замовлення 72 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC CONTACTOR 150A,12-24VDC - AUX, Features: Auxiliary Contacts, Economizer, Sealed - Hermetically, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 12 ~ 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Stud, Wire Leads, Contact Form: SPST-NO (DM) (1 Form X), Contact Rating (Current): 150 A, Switching Voltage: 900VDC - Max, Must Release Voltage: 6 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC.