AEV150-MAN Altran Magnetics, LLC
AEV150_Spec_Sheet_Ver_C.pdf
Виробник: Altran Magnetics, LLC
Description: AEV150 SERIES 150A DC CONTACTOR
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 12 ~ 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Stud, Wire Leads
Contact Form: SPST-NO (DM) (1 Form X)
Contact Rating (Current): 150 A
Switching Voltage: 900VDC - Max
Must Release Voltage: 6 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
на замовлення 35 шт:
Написати відгук
Description: AEV150 SERIES 150A DC CONTACTOR, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 12 ~ 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Stud, Wire Leads, Contact Form: SPST-NO (DM) (1 Form X), Contact Rating (Current): 150 A, Switching Voltage: 900VDC - Max, Must Release Voltage: 6 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC.