Продукція > KYOCERA AVX > AEVA1616152M016R
AEVA1616152M016R KYOCERA AVX
Виробник: KYOCERA AVX
Category: SMD electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SMD; 1500uF; 16VDC; Ø16x16.5mm; ±20%; AEVA
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SMD
Capacitance: 1.5mF
Operating voltage: 16V DC
Body dimensions: Ø16x16.5mm
Tolerance: ±20%
Service life: 2000h
Operating temperature: -55...125°C
Manufacturer series: AEVA
Height: 16.5mm
Diameter: 16mm
Operating current: 0.9A
ESR value: 80mΩ
Написати відгук
Category: SMD electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; SMD; 1500uF; 16VDC; Ø16x16.5mm; ±20%; AEVA, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: SMD, Capacitance: 1.5mF, Operating voltage: 16V DC, Body dimensions: Ø16x16.5mm, Tolerance: ±20%, Service life: 2000h, Operating temperature: -55...125°C, Manufacturer series: AEVA, Height: 16.5mm, Diameter: 16mm, Operating current: 0.9A, ESR value: 80mΩ.