Продукція > KYOCERA AVX > AEVA1616332M006R
AEVA1616332M006R KYOCERA AVX
Виробник: KYOCERA AVX
Category: SMD electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SMD; 3300uF; 6.3VDC; Ø16x16.5mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SMD
Capacitance: 3.3mF
Operating voltage: 6.3V DC
Body dimensions: Ø16x16.5mm
Tolerance: ±20%
Service life: 2000h
Operating temperature: -55...125°C
Manufacturer series: AEVA
Operating current: 0.9A
Height: 16.5mm
Diameter: 16mm
ESR value: 80mΩ
Написати відгук
Category: SMD electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; SMD; 3300uF; 6.3VDC; Ø16x16.5mm; ±20%, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: SMD, Capacitance: 3.3mF, Operating voltage: 6.3V DC, Body dimensions: Ø16x16.5mm, Tolerance: ±20%, Service life: 2000h, Operating temperature: -55...125°C, Manufacturer series: AEVA, Operating current: 0.9A, Height: 16.5mm, Diameter: 16mm, ESR value: 80mΩ.