Продукція > KYOCERA AVX > AEVA1616471M063R
AEVA1616471M063R KYOCERA AVX
Виробник: KYOCERA AVX
Category: SMD electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SMD; 470uF; 63VDC; Ø16x16.5mm; ±20%; 1500h
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SMD
Capacitance: 470µF
Operating voltage: 63V DC
Body dimensions: Ø16x16.5mm
Tolerance: ±20%
Service life: 1500h
Operating temperature: -55...125°C
Manufacturer series: AEVA
Operating current: 0.5A
Height: 16.5mm
Diameter: 16mm
ESR value: 180mΩ
Написати відгук
Category: SMD electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; SMD; 470uF; 63VDC; Ø16x16.5mm; ±20%; 1500h, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: SMD, Capacitance: 470µF, Operating voltage: 63V DC, Body dimensions: Ø16x16.5mm, Tolerance: ±20%, Service life: 1500h, Operating temperature: -55...125°C, Manufacturer series: AEVA, Operating current: 0.5A, Height: 16.5mm, Diameter: 16mm, ESR value: 180mΩ.