Продукція > KYOCERA AVX > AEVA1616472M006R
AEVA1616472M006R KYOCERA AVX
Виробник: KYOCERA AVX
Category: SMD electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SMD; 4700uF; 6.3VDC; Ø16x16.5mm; ±20%
Manufacturer series: AEVA
Tolerance: ±20%
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 4.7mF
Diameter: 16mm
Body dimensions: Ø16x16.5mm
Height: 16.5mm
ESR value: 80mΩ
Operating current: 0.9A
Operating voltage: 6.3V DC
Написати відгук
Category: SMD electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; SMD; 4700uF; 6.3VDC; Ø16x16.5mm; ±20%, Manufacturer series: AEVA, Tolerance: ±20%, Service life: 2000h, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: SMD, Operating temperature: -55...125°C, Capacitance: 4.7mF, Diameter: 16mm, Body dimensions: Ø16x16.5mm, Height: 16.5mm, ESR value: 80mΩ, Operating current: 0.9A, Operating voltage: 6.3V DC.