Продукція > KYOCERA AVX > AEVB1213102M016R
AEVB1213102M016R KYOCERA AVX
Виробник: KYOCERA AVX
Category: SMD electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SMD; 1000uF; 16VDC; Ø12.5x13.5mm; ±20%
Operating temperature: -55...125°C
Tolerance: ±20%
Manufacturer series: AEVB
Service life: 3000h
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SMD
Capacitance: 1mF
Diameter: 12.5mm
Body dimensions: Ø12.5x13.5mm
Height: 13.5mm
ESR value: 80mΩ
Operating current: 1.2A
Operating voltage: 16V DC
Написати відгук
Category: SMD electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; SMD; 1000uF; 16VDC; Ø12.5x13.5mm; ±20%, Operating temperature: -55...125°C, Tolerance: ±20%, Manufacturer series: AEVB, Service life: 3000h, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: SMD, Capacitance: 1mF, Diameter: 12.5mm, Body dimensions: Ø12.5x13.5mm, Height: 13.5mm, ESR value: 80mΩ, Operating current: 1.2A, Operating voltage: 16V DC.