Продукція > KYOCERA AVX > AEVB1213152M016R
AEVB1213152M016R KYOCERA AVX
Виробник: KYOCERA AVX
Category: SMD electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SMD; 1500uF; 16VDC; Ø12.5x13.5mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SMD
Capacitance: 1.5mF
Operating voltage: 16V DC
Body dimensions: Ø12.5x13.5mm
Tolerance: ±20%
Service life: 3000h
Operating temperature: -55...125°C
Manufacturer series: AEVB
Height: 13.5mm
Diameter: 12.5mm
Operating current: 1.2A
ESR value: 80mΩ
Написати відгук
Category: SMD electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; SMD; 1500uF; 16VDC; Ø12.5x13.5mm; ±20%, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: SMD, Capacitance: 1.5mF, Operating voltage: 16V DC, Body dimensions: Ø12.5x13.5mm, Tolerance: ±20%, Service life: 3000h, Operating temperature: -55...125°C, Manufacturer series: AEVB, Height: 13.5mm, Diameter: 12.5mm, Operating current: 1.2A, ESR value: 80mΩ.