AEVT1000-C
AEVT1000-C Altran Magnetics, LLC
AEVT1000_DataSheet_02-June-2025.pdf
Виробник: Altran Magnetics, LLC
Description: DC CONTACTOR 1000A 24VDC COIL
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Stud
Contact Form: SPST-NO (DM) (1 Form X)
Contact Rating (Current): 1000 A
Switching Voltage: 1800VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 20 VDC
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC CONTACTOR 1000A 24VDC COIL, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Stud, Contact Form: SPST-NO (DM) (1 Form X), Contact Rating (Current): 1000 A, Switching Voltage: 1800VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 20 VDC.