AEVT400-BA
AEVT400-BA Altran Magnetics, LLC
AEVT400_Spec_Sheet_Ver_C.pdf
Виробник: Altran Magnetics, LLC
Description: AEVT400 SERIES 400A DC CONTACTOR
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Stud, Wire Leads with Connector
Contact Form: SPST-NO (DM) (1 Form X)
Contact Rating (Current): 400 A
Switching Voltage: 1.8kVDC - Max
Must Release Voltage: 4 VDC
Must Operate Voltage: 10 VDC
на замовлення 5 шт:
Написати відгук
Description: AEVT400 SERIES 400A DC CONTACTOR, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Stud, Wire Leads with Connector, Contact Form: SPST-NO (DM) (1 Form X), Contact Rating (Current): 400 A, Switching Voltage: 1.8kVDC - Max, Must Release Voltage: 4 VDC, Must Operate Voltage: 10 VDC.