AEVTS350-CA Altran Magnetics, LLC
AEVTS350%20-%20Spec%20Sheet%20-%20Rev%20A%20-%2017Oct2022.pdf
Виробник: Altran Magnetics, LLC
Description: DC CONTACTOR 350A 24VDC COIL
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Stud, Connector
Contact Form: SPST-NO (DM) (1 Form X)
Contact Rating (Current): 350 A
Switching Voltage: 1800VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Part Status: Active
на замовлення 10 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC CONTACTOR 350A 24VDC COIL, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Stud, Connector, Contact Form: SPST-NO (DM) (1 Form X), Contact Rating (Current): 350 A, Switching Voltage: 1800VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 18 VDC, Part Status: Active.