AFA3732Q-100L
AFA3732Q-100L ITG Electronics, Inc.
5ffffd736df475ffe610347185ff182e.pdf
Виробник: ITG Electronics, Inc.
Description: 100NH, 15%, 0.145MOHM, 95.0A MAX
Tolerance: ±15%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-SMD
Size / Dimension: 0.378" L x 0.252" W (9.60mm x 6.40mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 130°C
DC Resistance (DCR): 0.145mOhm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 95A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 500 kHz
Supplier Device Package: 2-SMD
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Inductance: 100 nH
Current Rating (Amps): 75 A