AFA41405B-150L
AFA41405B-150L ITG Electronics, Inc.
d73b38d35709fbc070fe8801a12f2e5d.pdf
Виробник: ITG Electronics, Inc.
Description: 150.0NH, 15%, 0.23MOHM, 58.0A MA
Tolerance: ±15%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.402" L x 0.189" W (10.20mm x 4.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -55°C ~ 130°C
DC Resistance (DCR): 0.23mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 58A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 500 kHz
Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 150 nH
Current Rating (Amps): 85 A