AFA41405Q-70L
AFA41405Q-70L ITG Electronics, Inc.
11e146c990e81bf117170946530b8ba8.pdf
Виробник: ITG Electronics, Inc.
Description: 70.0NH, 15%, 0.23MOHM, 145.0A MA
Tolerance: ±15%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-SMD
Size / Dimension: 0.402" L x 0.189" W (10.20mm x 4.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 130°C
DC Resistance (DCR): 230mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 145A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 500 kHz
Supplier Device Package: 2-SMD
Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm)
Inductance: 70 nH
Current Rating (Amps): 85 A