AFCV20-12S
AFCV20-12S ARCH Electronics Corp
AFCV20
Виробник: ARCH Electronics Corp
Description: 20W AC-DC ITE Power Module, Univ
Features: Universal Input
Packaging: Case
Package / Case: 5-DIP Module, 4 Leads
Size / Dimension: 2.07" L x 1.08" W x 0.93" H (52.5mm x 27.5mm x 23.5mm)
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 90 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 86%
Current - Output (Max): 1.67A
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Power (Watts): 20 W
Number of Outputs: 1
Написати відгук
Description: 20W AC-DC ITE Power Module, Univ, Features: Universal Input, Packaging: Case, Package / Case: 5-DIP Module, 4 Leads, Size / Dimension: 2.07" L x 1.08" W x 0.93" H (52.5mm x 27.5mm x 23.5mm), Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 90 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: Household Appliances, ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 86%, Current - Output (Max): 1.67A, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Active, Power (Watts): 20 W, Number of Outputs: 1, Standard Number: 60335-1; 62368-1.