AFCV20-5S
AFCV20-5S ARCH Electronics Corp
3550_AFCV20.pdf
Виробник: ARCH Electronics Corp
Description: 20W AC/DC Power Module, 5V Out
Features: Universal Input
Packaging: Retail Package
Package / Case: 5-DIP Module, 4 Leads
Size / Dimension: 2.07" L x 1.08" W x 0.93" H (52.5mm x 27.5mm x 23.5mm)
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 90 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 85%
Current - Output (Max): 4A
Voltage - Output 1: 5V
Part Status: Active
Power (Watts): 20 W
Number of Outputs: 1
Standard Number: 60335-1; 62368-1
на замовлення 100 шт:
Написати відгук
Description: 20W AC/DC Power Module, 5V Out, Features: Universal Input, Packaging: Retail Package, Package / Case: 5-DIP Module, 4 Leads, Size / Dimension: 2.07" L x 1.08" W x 0.93" H (52.5mm x 27.5mm x 23.5mm), Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 90 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: Household Appliances, ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 85%, Current - Output (Max): 4A, Voltage - Output 1: 5V, Part Status: Active, Power (Watts): 20 W, Number of Outputs: 1, Standard Number: 60335-1; 62368-1.