AH71535559-A Panasonic Electric Works
AH7.pdf
Виробник: Panasonic Electric Works
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 250V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 15A (AC), 600mA (DC)
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 80°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type: Lever, Straight
Operating Force: 60gf
Release Force: 10gf
Pretravel: 0.296" (7.5mm)
Differential Travel: 0.086" (2.2mm)
Overtravel: 0.087" (2.2mm)
Operating Position: 0.602" (15.3mm)
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 125 V
Написати відгук
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 250V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 15A (AC), 600mA (DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 80°C, Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Actuator Type: Lever, Straight, Operating Force: 60gf, Release Force: 10gf, Pretravel: 0.296" (7.5mm), Differential Travel: 0.086" (2.2mm), Overtravel: 0.087" (2.2mm), Operating Position: 0.602" (15.3mm), Voltage Rating - AC: 250 V, Voltage Rating - DC: 125 V.