AHU1NBSG24
AHU1NBSG24 CIT Relay and Switch
AHU.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: SWITCH PB SPDT 3A 125V
Packaging: Tray
Features: Stainless Steel
Current Rating (Amps): 3A (AC)
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -20°C ~ 65°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Illumination Type, Color: LED, Green
Illumination Voltage (Nominal): 24 VDC
Actuator Type: Round, Button, Flush
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Panel Cutout Dimensions: Circular - 19.00mm Dia
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 125 V