Продукція > KEMET > ALA8AD221BF500
ALA8AD221BF500
ALA8AD221BF500 KEMET
KEM_A4093_ALA8A.pdf
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM 500V POLAR
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 950mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 500 V
Impedance: 700 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.6 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.6 A @ 10 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 500V POLAR, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 950mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 500 V, Impedance: 700 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.6 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.6 A @ 10 kHz.
Інші пропозиції ALA8AD221BF500
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ALA8AD221BF500 ALA8AD221BF500 Виробник : KEMET KEM_A4093_ALA8A.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 500V 220uF 20% 5K Hrs AEC-Q200 2 pin - 4mm