Продукція > KEMET > ALA8DF561DF450
ALA8DF561DF450
ALA8DF561DF450 KEMET
ALA8DF561DF450
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 248.2mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 450 V
Impedance: 426 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.39 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.46 A @ 10 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 248.2mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 450 V, Impedance: 426 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.39 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.46 A @ 10 kHz.