Продукція > KEMET > ALC40A122EG250
ALC40A122EG250
ALC40A122EG250 KEMET
KEM_A4026_ALC40.pdf
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM SNAP-IN 105C
Tolerance: ±20%
Packaging: Box
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 106mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 9000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm)
Capacitance: 1.2 mF
Voltage - Rated: 250 V
Impedance: 80 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 4.93 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.51 A @ 10 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM SNAP-IN 105C, Tolerance: ±20%, Packaging: Box, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 106mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 9000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm), Capacitance: 1.2 mF, Voltage - Rated: 250 V, Impedance: 80 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 4.93 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.51 A @ 10 kHz.