Продукція > KEMET > ALC40A822DD063
ALC40A822DD063
ALC40A822DD063 KEMET
KEM_A4026_ALC40.pdf
Виробник: KEMET
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 63V 8200uF 20% 8k Hours
на замовлення 906 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM SNAP-IN 105C, Packaging: Box, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 116mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Capacitance: 8.2 mF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 99 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.87 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.33 A @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ALC40A822DD063 ALC40A822DD063 Виробник : KEMET KEM_A4026_ALC40 Description: CAP ALUM SNAP-IN 105C
Packaging: Box
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 116mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Capacitance: 8.2 mF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 99 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.87 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.33 A @ 10 kHz