Продукція > KEMET > ALC40E272EL200
ALC40E272EL200
ALC40E272EL200 KEMET
KEM_A4026_ALC40.pdf
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM SNAP-IN 105C
Packaging: Box
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 52mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 9000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm)
Capacitance: 2.7 mF
Voltage - Rated: 200 V
Impedance: 41 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 7.62 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 9.32 A @ 10 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM SNAP-IN 105C, Packaging: Box, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 52mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 9000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm), Capacitance: 2.7 mF, Voltage - Rated: 200 V, Impedance: 41 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 7.62 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 9.32 A @ 10 kHz.