Продукція > KEMET > ALC40F103CD040
ALC40F103CD040
ALC40F103CD040 KEMET
KEM_A4026_ALC40.pdf
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM SNAP-IN 105C
Tolerance: ±20%
Packaging: Box
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 107mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Capacitance: 10 mF
Voltage - Rated: 40 V
Impedance: 91 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.9 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.22 A @ 10 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM SNAP-IN 105C, Tolerance: ±20%, Packaging: Box, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 107mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Capacitance: 10 mF, Voltage - Rated: 40 V, Impedance: 91 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.9 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.22 A @ 10 kHz.