Продукція > KEMET > ALF20C391DH500
ALF20C391DH500
ALF20C391DH500 KEMET
ALF20C391DH500
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM 390UF 20% 500V PRESS
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Press-Fit - 4 Lead
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole, Press-Fit
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 355mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.441" (62.00mm)
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 500 V
Impedance: 258 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.87 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.67 A @ 10 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 390UF 20% 500V PRESS, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Press-Fit - 4 Lead, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Press-Fit, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 355mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.441" (62.00mm), Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 500 V, Impedance: 258 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.87 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.67 A @ 10 kHz.
Інші пропозиції ALF20C391DH500
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ALF20C391DH500 ALF20C391DH500 Виробник : KEMET KEM_A4077_ALF20-3315921.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In PressFit 500V 390uF 15K Hrs Life 4pin