Продукція > KEMET > ALF70C132EL450
ALF70C132EL450
ALF70C132EL450 KEMET
ALF70C132EL450
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM 1300UF 20% 450V PRESS
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Press-Fit - 4 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole, Press-Fit
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 114.4mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 18000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm)
Capacitance: 1300 µF
Voltage - Rated: 450 V
Impedance: 66 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 4.91 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 10.09 A @ 10 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 1300UF 20% 450V PRESS, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Press-Fit - 4 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Press-Fit, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 114.4mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 18000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm), Capacitance: 1300 µF, Voltage - Rated: 450 V, Impedance: 66 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 4.91 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 10.09 A @ 10 kHz.