Продукція > KEMET > ALF70C331DE550
ALF70C331DE550
ALF70C331DE550 KEMET
ALF70C331DE550
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM 330UF 20% 550V PRESS
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Press-Fit - 4 Lead
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole, Press-Fit
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.309Ohm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 550 V
Impedance: 1.133 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.94 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.03 A @ 10 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 330UF 20% 550V PRESS, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Press-Fit - 4 Lead, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Press-Fit, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.309Ohm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 550 V, Impedance: 1.133 Ohms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.94 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.03 A @ 10 kHz.
Інші пропозиції ALF70C331DE550
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ALF70C331DE550 ALF70C331DE550 Виробник : KEMET KEM_A4084_ALF70-3316718.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 550V 330uF 85C 20% 15000Hrs