Продукція > KEMET > ALF70C471EJ630
ALF70C471EJ630
ALF70C471EJ630 KEMET
ALF70C471EJ630
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM 470UF 20% 630V PRESS
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Press-Fit - 4 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole, Press-Fit
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 286mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 18000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.835" (72.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 630 V
Impedance: 197 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 3.52 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.25 A @ 10 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 470UF 20% 630V PRESS, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Press-Fit - 4 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Press-Fit, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 286mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 18000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.835" (72.00mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 630 V, Impedance: 197 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 3.52 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.25 A @ 10 kHz.