Продукція > KEMET > ALS30A683NT100
ALS30A683NT100
ALS30A683NT100 KEMET
KEM_A4031_ALS30_31.pdf
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM SCRW TERM 85C
Tolerance: ±20%
Packaging: Box
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.031" Dia (77.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.252" (31.80mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 7mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 8.740" (222.00mm)
Capacitance: 68 mF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 6 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 40.6 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 41.5 A @ 10 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM SCRW TERM 85C, Tolerance: ±20%, Packaging: Box, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.031" Dia (77.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.252" (31.80mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 7mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 8.740" (222.00mm), Capacitance: 68 mF, Voltage - Rated: 100 V, Impedance: 6 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 40.6 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 41.5 A @ 10 kHz.
Інші пропозиції ALS30A683NT100
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ALS30A683NT100 ALS30A683NT100 Виробник : KEMET KEM_A4031_ALS30_31-3316691.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 100volts 68000uF 20%