Продукція > KEMET > ALS31A103NT350
ALS31A103NT350
ALS31A103NT350 KEMET
Packaging: Box
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.031" Dia (77.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.252" (31.80mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 8.740" (222.00mm)
Capacitance: 10 mF
Voltage - Rated: 350 V
Impedance: 11 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 31.7 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 39.3 A @ 10 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM SCREW TERM 85C, Packaging: Box, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.031" Dia (77.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.252" (31.80mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 8.740" (222.00mm), Capacitance: 10 mF, Voltage - Rated: 350 V, Impedance: 11 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 31.7 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 39.3 A @ 10 kHz.