Продукція > KEMET > ALS31A154QP063
ALS31A154QP063
ALS31A154QP063 KEMET
Description: CAP ALUM SCREW TERM 85C
Tolerance: ±20%
Packaging: Box
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.252" (31.80mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 5mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.827" (148.00mm)
Capacitance: 150 mF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 5 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 40.2 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 40.7 A @ 10 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM SCREW TERM 85C, Tolerance: ±20%, Packaging: Box, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.252" (31.80mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 5mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.827" (148.00mm), Capacitance: 150 mF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 5 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 40.2 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 40.7 A @ 10 kHz.
Інші пропозиції ALS31A154QP063
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ALS31A154QP063 ALS31A154QP063 Виробник : KEMET KEM_A4031_ALS30_31-3316691.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 63V 0.15F 20% 85C 20000Hrs