Продукція > KEMET > ALS70C564QH025
ALS70C564QH025
ALS70C564QH025 KEMET
ALS70C564QH025
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM 560000UF 20% 25V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.252" (31.80mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 8mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.937" (100.00mm)
Capacitance: 560000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 9 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 32 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 32.7 A @ 10 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 560000UF 20% 25V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.252" (31.80mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 8mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.937" (100.00mm), Capacitance: 560000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 9 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 32 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 32.7 A @ 10 kHz.
Інші пропозиції ALS70C564QH025
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ALS70C564QH025 ALS70C564QH025 Виробник : KEMET KEMET-A4075_ALS70_71-1273703.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 25V 560000uF 20% 20000Hrs