Продукція > KEMET > ALS71A204NW063
ALS71A204NW063
ALS71A204NW063 KEMET
ALS71A204NW063
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM 200000UF 20% 63V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.031" Dia (77.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.252" (31.80mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 7mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 6.732" (171.00mm)
Capacitance: 200000 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 8 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 32.5 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 34.1 A @ 10 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 200000UF 20% 63V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.031" Dia (77.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.252" (31.80mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 7mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 6.732" (171.00mm), Capacitance: 200000 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 8 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 32.5 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 34.1 A @ 10 kHz.
Інші пропозиції ALS71A204NW063
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ALS71A204NW063 ALS71A204NW063 Виробник : KEMET KEM_A4075_ALS70_71-3316257.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 63V 200000uF 20% 20000Hrs