Продукція > AIMTEC > AM2D-0503SH60Z
AM2D-0503SH60Z
AM2D-0503SH60Z aimtec
AM2D-Z.pdf
Виробник: aimtec
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 1.3W
Packaging: Tube
Package / Case: 7-SIP Module
Size / Dimension: 0.77" L x 0.24" W x 0.39" H (19.5mm x 6.0mm x 10.0mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 5.5V
Approval Agency: CE
Efficiency: 72%
Current - Output (Max): 400mA
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output 1: 3.3V
Power (Watts): 2 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 6 kV
на замовлення 80 шт:
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 1.3W, Packaging: Tube, Package / Case: 7-SIP Module, Size / Dimension: 0.77" L x 0.24" W x 0.39" H (19.5mm x 6.0mm x 10.0mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 5.5V, Approval Agency: CE, Efficiency: 72%, Current - Output (Max): 400mA, Voltage - Input (Min): 4.5V, Voltage - Output 1: 3.3V, Power (Watts): 2 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 6 kV.