AOCH10-12S
AOCH10-12S ARCH Electronics Corp
AOCH10.pdf
Виробник: ARCH Electronics Corp
Description: AC/DC CONVERTER 12V 10W
Features: Adjustable Output, Universal Input
Packaging: Tube
Package / Case: 5-DIP Module
Size / Dimension: 1.46" L x 1.08" W x 0.79" H (37.0mm x 27.5mm x 20.0mm)
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 90 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC, 120 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 85%
Current - Output (Max): 833mA
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Power (Watts): 10 W
Number of Outputs: 1
Standard Number: 60335-1; 60950-1; 62368-1
на замовлення 10 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 8
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 12V 10W, Features: Adjustable Output, Universal Input, Packaging: Tube, Package / Case: 5-DIP Module, Size / Dimension: 1.46" L x 1.08" W x 0.79" H (37.0mm x 27.5mm x 20.0mm), Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 90 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC, 120 ~ 370 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Household Appliances, ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 85%, Current - Output (Max): 833mA, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Active, Power (Watts): 10 W, Number of Outputs: 1, Standard Number: 60335-1; 60950-1; 62368-1.