AOCH10-24S
AOCH10-24S ARCH Electronics Corp
AOCH10.pdf
Виробник: ARCH Electronics Corp
Description: AC/DC CONVERTER 24V 10W
Features: Adjustable Output, Universal Input
Packaging: Tube
Package / Case: 5-DIP Module
Size / Dimension: 1.46" L x 1.08" W x 0.79" H (37.0mm x 27.5mm x 20.0mm)
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 90 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC, 120 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, EN, IEC, TUV, UL
Efficiency: 86%
Current - Output (Max): 417mA
Voltage - Output 1: 24V
Power (Watts): 10 W
Number of Outputs: 1
на замовлення 100 шт:
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 24V 10W, Features: Adjustable Output, Universal Input, Packaging: Tube, Package / Case: 5-DIP Module, Size / Dimension: 1.46" L x 1.08" W x 0.79" H (37.0mm x 27.5mm x 20.0mm), Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 90 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC, 120 ~ 370 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Household Appliances, ITE (Commercial), Approval Agency: CE, EN, IEC, TUV, UL, Efficiency: 86%, Current - Output (Max): 417mA, Voltage - Output 1: 24V, Power (Watts): 10 W, Number of Outputs: 1.