AOGF20D65L1L Alpha & Omega Semiconductor Inc.
AOGF20D65L1L.pdf
Виробник: Alpha & Omega Semiconductor Inc.
Description: DIODE STANDARD 650V 40A TO3PF
Packaging: Tube
Package / Case: TO-3P-3 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 104 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 40A
Supplier Device Package: TO-3PF
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 650 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2 V @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 650 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE STANDARD 650V 40A TO3PF, Packaging: Tube, Package / Case: TO-3P-3 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 104 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 40A, Supplier Device Package: TO-3PF, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 650 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2 V @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 650 V.