AOK20B135E1
AOK20B135E1 Alpha & Omega Semiconductor Inc.
AOK20B135E1.pdf
Виробник: Alpha & Omega Semiconductor Inc.
Description: IGBT 1350V 20A 340W TO247
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.3V @ 15V, 20A
Supplier Device Package: TO-247
Td (on/off) @ 25°C: -/134ns
Switching Energy: 800µJ (off)
Test Condition: 600V, 20A, 15Ohm, 15V
Gate Charge: 58 nC
Part Status: Not For New Designs
Current - Collector (Ic) (Max): 40 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1350 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 80 A
Power - Max: 250 W
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IGBT 1350V 20A 340W TO247, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.3V @ 15V, 20A, Supplier Device Package: TO-247, Td (on/off) @ 25°C: -/134ns, Switching Energy: 800µJ (off), Test Condition: 600V, 20A, 15Ohm, 15V, Gate Charge: 58 nC, Part Status: Not For New Designs, Current - Collector (Ic) (Max): 40 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1350 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 80 A, Power - Max: 250 W.