AOK50B65GL1
AOK50B65GL1 Alpha & Omega Semiconductor Inc.
AOK500V120X2.pdf
Виробник: Alpha & Omega Semiconductor Inc.
Description: IGBT 50A
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2V @ 15V, 50A
Supplier Device Package: TO-247
Td (on/off) @ 25°C: 282ns/915ns
Switching Energy: 3.37mJ (on), 1.59mJ (off)
Test Condition: 300V, 50A, 100Ohm, 15V
Gate Charge: 120 nC
Current - Collector (Ic) (Max): 100 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 650 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 300 A
Power - Max: 312 W
Написати відгук
Description: IGBT 50A, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2V @ 15V, 50A, Supplier Device Package: TO-247, Td (on/off) @ 25°C: 282ns/915ns, Switching Energy: 3.37mJ (on), 1.59mJ (off), Test Condition: 300V, 50A, 100Ohm, 15V, Gate Charge: 120 nC, Current - Collector (Ic) (Max): 100 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 650 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 300 A, Power - Max: 312 W.