AOK60B65HQ3
AOK60B65HQ3 Alpha & Omega Semiconductor Inc.
AOK60B65HQ3.pdf
Виробник: Alpha & Omega Semiconductor Inc.
Description: IGBT 650V 120A TO-247
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Input Type: Standard
Reverse Recovery Time (trr): 106 ns
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.5V @ 15V, 60A
Supplier Device Package: TO-247
Td (on/off) @ 25°C: 36ns/157ns
Switching Energy: 2.21mJ (on), 1.2mJ (off)
Test Condition: 400V, 60A, 5Ohm, 15V
Gate Charge: 84 nC
Current - Collector (Ic) (Max): 120 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 650 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 180 A
Power - Max: 500 W
Написати відгук
Description: IGBT 650V 120A TO-247, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Input Type: Standard, Reverse Recovery Time (trr): 106 ns, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.5V @ 15V, 60A, Supplier Device Package: TO-247, Td (on/off) @ 25°C: 36ns/157ns, Switching Energy: 2.21mJ (on), 1.2mJ (off), Test Condition: 400V, 60A, 5Ohm, 15V, Gate Charge: 84 nC, Current - Collector (Ic) (Max): 120 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 650 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 180 A, Power - Max: 500 W.