AOK75B60D1
AOK75B60D1 Alpha & Omega Semiconductor Inc.
TO247.pdf
Виробник: Alpha & Omega Semiconductor Inc.
Description: IGBT 600V 150A 500W TO247
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Reverse Recovery Time (trr): 147 ns
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.1V @ 15V, 75A
Supplier Device Package: TO-247
Td (on/off) @ 25°C: 33ns/84ns
Switching Energy: 3.7mJ (on), 1.3mJ (off)
Test Condition: 400V, 75A, 4Ohm, 15V
Gate Charge: 118 nC
Current - Collector (Ic) (Max): 150 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 290 A
Power - Max: 500 W
Написати відгук
Description: IGBT 600V 150A 500W TO247, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Reverse Recovery Time (trr): 147 ns, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.1V @ 15V, 75A, Supplier Device Package: TO-247, Td (on/off) @ 25°C: 33ns/84ns, Switching Energy: 3.7mJ (on), 1.3mJ (off), Test Condition: 400V, 75A, 4Ohm, 15V, Gate Charge: 118 nC, Current - Collector (Ic) (Max): 150 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 290 A, Power - Max: 500 W.