AOKS30B60D1
AOKS30B60D1 Alpha & Omega Semiconductor Inc.
AOKS30B60D1.pdf
Виробник: Alpha & Omega Semiconductor Inc.
Description: IGBT 600V 60A TO-247
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.5V @ 15V, 30A
Supplier Device Package: TO-247
Td (on/off) @ 25°C: 20ns/58ns
Switching Energy: 1.1mJ (on), 240µJ (off)
Test Condition: 400V, 30A, 10Ohm, 15V
Gate Charge: 34 nC
Part Status: Not For New Designs
Current - Collector (Ic) (Max): 60 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 96 A
Power - Max: 208 W
на замовлення 7 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IGBT 600V 60A TO-247, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.5V @ 15V, 30A, Supplier Device Package: TO-247, Td (on/off) @ 25°C: 20ns/58ns, Switching Energy: 1.1mJ (on), 240µJ (off), Test Condition: 400V, 30A, 10Ohm, 15V, Gate Charge: 34 nC, Part Status: Not For New Designs, Current - Collector (Ic) (Max): 60 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 96 A, Power - Max: 208 W.