AOKS40B60D1
AOKS40B60D1 Alpha & Omega Semiconductor Inc.
AOKS40B60D1.pdf
Виробник: Alpha & Omega Semiconductor Inc.
Description: IGBT 600V 40A TO247
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 40A
Supplier Device Package: TO-247
Td (on/off) @ 25°C: 29ns/74ns
Switching Energy: 1.55mJ (on), 300µJ (off)
Test Condition: 400V, 40A, 7.5Ohm, 15V
Gate Charge: 45 nC
Part Status: Not For New Designs
Current - Collector (Ic) (Max): 80 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 140 A
Power - Max: 278 W
на замовлення 14 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IGBT 600V 40A TO247, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 40A, Supplier Device Package: TO-247, Td (on/off) @ 25°C: 29ns/74ns, Switching Energy: 1.55mJ (on), 300µJ (off), Test Condition: 400V, 40A, 7.5Ohm, 15V, Gate Charge: 45 nC, Part Status: Not For New Designs, Current - Collector (Ic) (Max): 80 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 140 A, Power - Max: 278 W.