AOKS40B65H1
AOKS40B65H1 Alpha & Omega Semiconductor Inc.
AOKS40B65H1.pdf
Виробник: Alpha & Omega Semiconductor Inc.
Description: IGBT 650V 40A TO247
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 40A
Supplier Device Package: TO-247
Td (on/off) @ 25°C: 41ns/130ns
Switching Energy: 1.27mJ (on), 460µJ (off)
Test Condition: 400V, 40A, 7.5Ohm, 15V
Gate Charge: 63 nC
Part Status: Active
Current - Collector (Ic) (Max): 80 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 650 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 120 A
Power - Max: 300 W
Написати відгук
Description: IGBT 650V 40A TO247, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 40A, Supplier Device Package: TO-247, Td (on/off) @ 25°C: 41ns/130ns, Switching Energy: 1.27mJ (on), 460µJ (off), Test Condition: 400V, 40A, 7.5Ohm, 15V, Gate Charge: 63 nC, Part Status: Active, Current - Collector (Ic) (Max): 80 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 650 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 120 A, Power - Max: 300 W.