AOT10B60M1
AOT10B60M1 Alpha & Omega Semiconductor Inc.
Виробник: Alpha & Omega Semiconductor Inc.
Description: IGBT 600V 20A TO-220
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.9V @ 15V, 10A
Supplier Device Package: TO-220
Td (on/off) @ 25°C: 5.5ns/61ns
Switching Energy: 190µJ (on), 140µJ (off)
Test Condition: 400V, 10A, 30Ohm, 15V
Gate Charge: 14 nC
Part Status: Active
Current - Collector (Ic) (Max): 20 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 25 A
Power - Max: 83 W
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IGBT 600V 20A TO-220, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.9V @ 15V, 10A, Supplier Device Package: TO-220, Td (on/off) @ 25°C: 5.5ns/61ns, Switching Energy: 190µJ (on), 140µJ (off), Test Condition: 400V, 10A, 30Ohm, 15V, Gate Charge: 14 nC, Part Status: Active, Current - Collector (Ic) (Max): 20 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 25 A, Power - Max: 83 W.