APS-BP6000-18001-T
APS-BP6000-18001-T AUTEC POWER SYSTEMS
Виробник: AUTEC POWER SYSTEMS
Description: AC/DC CONVERTER 800V 10000W
Power (Watts): 10000W
Features: DC Input Capable, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output
Packaging: Case
Size / Dimension: 11.50" L x 8.00" W x 1.58" H (292.1mm x 203.2mm x 40.1mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 180 ~ 520 VAC, 800 ~ 1k VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CSA, EN, IEC
Efficiency: 94%
Voltage - Output 1: 800V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 8 kV
Standard Number: 62368-1
Current - Output 1: 12.5 A
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 800V 10000W, Power (Watts): 10000W, Features: DC Input Capable, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Packaging: Case, Size / Dimension: 11.50" L x 8.00" W x 1.58" H (292.1mm x 203.2mm x 40.1mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 180 ~ 520 VAC, 800 ~ 1k VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CSA, EN, IEC, Efficiency: 94%, Voltage - Output 1: 800V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 8 kV, Standard Number: 62368-1, Current - Output 1: 12.5 A.