APT100GT120JU3 Microchip Technology
APT100GT120JU3-Rev2.pdf
Виробник: Microchip Technology
IGBT Modules PM-IGBT-TFS-SOT227
на замовлення 23 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IGBT MOD 1200V 140A 480W SOT-227, Packaging: Bulk, Package / Case: ISOTOP, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Standard, Configuration: Single, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.1V @ 15V, 100A, NTC Thermistor: No, Supplier Device Package: SOT-227, IGBT Type: Trench Field Stop, Current - Collector (Ic) (Max): 140 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V, Power - Max: 480 W, Current - Collector Cutoff (Max): 5 mA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 7.2 nF @ 25 V.
Інші пропозиції APT100GT120JU3
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APT100GT120JU3 APT100GT120JU3 Виробник : Microchip Technology APT100GT120JU3-Rev2.pdf Description: IGBT MOD 1200V 140A 480W SOT-227
Packaging: Bulk
Package / Case: ISOTOP
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: Single
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.1V @ 15V, 100A
NTC Thermistor: No
Supplier Device Package: SOT-227
IGBT Type: Trench Field Stop
Current - Collector (Ic) (Max): 140 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V
Power - Max: 480 W
Current - Collector Cutoff (Max): 5 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 7.2 nF @ 25 V